10. května 2016 11:39
redakce Prima Cool

Policejní lambo z Dubaje versus Škoda Octavia. 1:0 pro Česko

Arabští policisté jsou známí svým extrémním vozovým parkem, který jim mohou evropští kolegové jenom závidět. Jenže když jde o české silnice, nenechají se naši strážci pořádku zastrašit ani za volantem obyčejné škodovky.

Na první pohled je to absurdní obrázek, který člověku vžene do žil trochu národní hrdosti. Jak mohla česká policejní Octavia dohnat Lamborghini Gallardo? A co vůbec dělají pověstní dubajští policisté v Praze? Odpovědí je závod milionářů Gumball 3000, který se přes Česko prohnal minulý týden. Zeleno-bílé policejní Lamborghini totiž bylo jedním z jeho účastníků.

Že nejde o skutečné auto dubajské policie prozradí hned několik věcí. Předně, skuteční dubajští policisté by se k jízdě v něčem tak obyčejném nikdy nesnížili – jezdí totiž ve výrazně větším, dražším a rychlejším Lamborghini Aventador. Ani polská registrační značka pak na důvěře nepřidá.

I tak jde ale o zajímavé auto, které nejen dobře vypadá, ale s desetiválcem pod kapotou také skvěle jezdí. Vlastně se nám docela líbí i ty dubajské barvy. Jedna věc mu ale přece jen chybí. Majáky. Právě ty totiž dodávají skutečným policistům z Dubaje na působivosti. Když se po dálnicích prohánějí ve flotile zuřivě blikajících McLarenů, Ferrari, Mercedesů a Bugatti, je to neopakovatelný pohled.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný