6. dubna 2017 02:20
redakce Prima Cool

Pohled do interiéru Škody Vision E. Hodně prostoru a technologické vychytávky

Škodovka pro autosalon v Šanghaji připravila speciální studii s názvem Vision E. Půjde o první SUV čistě s elektrickým pohonem. Ještě před premiérou nám automobilka ukázala, jak bude vypadat uvnitř.

A nevyhlíží vůbec zle. Designéři sázeli na hodně světla a prostoru, což se vyplatilo. Ačkoliv jde o studii, interiér působí velmi vzdušně a příjemně. Napomáhá k tomu velké množství prosklených ploch. Překvapením jsou sedadla studie, která jsou v mírně zvýšené pozici a zaručují tak posádce dobrý výhled. Kromě toho jsou otočná o 20 stupňů. Při otevírání dveří se natočí směrem ven a usnadní tak nastupování. Poté, co se elektricky ovládané dveře uzavřou, pootočí se sedadla zpět do své výchozí pozice.

V režimu autonomního řízení se přední sedadla automaticky nastaví do komfortní polohy. Přitom se samočinně upraví poloha volantu a umožní maximální možné využití prostoru a odpovídající komfort.

Uprostřed palubní desky se nachází centrální dotykový displej, na kterém si mohou řidič a spolujezdec přečíst všechny informace a ovládat důležité funkce a služby Škoda Connect. Kromě hlavní obrazovky, na níž jsou zobrazována běžná palubní data, nabízí vůz Škoda Vision E také další displeje pro ostatní pasažéry.

Komfort pro každého cestujícího

Každý cestující má k dispozici vlastní obrazovku, díky níž má přístup k informacím a zábavním funkcím. Monitor pro spolujezdce je umístěn v palubní desce, obrazovky pro cestující na zadních sedadlech jsou umístěny v opěradlech sedadel před nimi. Všichni pasažéři si navíc mohou pomocí vlastních dotykových displejů ovlivňovat svůj individuální zábavný program. Ovládací prvek pro spolujezdce se nachází v pravé loketní opěrce, pro cestující vzadu je pak umístěn mezi zadními sedadly.

V každé výplni dveří je integrován takzvaný phonebox, v němž lze bezdrátově nabíjet chytré telefony. Osobní nastavení, data a informace ze smartphonu lze sledovat a ovládat příslušným displejem. V dekoračních lištách dveří a pod palubní deskou je integrováno ambientní osvětlení, které lze měnit v deseti různých barvách.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný