30. března 2016 11:32
redakce Prima Cool

Po Praze jezdí Ferrari jako taxík!

Obvykle jsme nejradši, když pro nás jako taxík přijede Superb. Jenže tohle je úplně jiná liga. Místem vzadu se sice Škodě nevyrovná, jenže kdo by chtěl ve dvanáctiválcovém Ferrari sedět vzadu?

Ferrari F12berlinetta patří mezi nejlepší stroje, jaké tato automobilka stvořila. Dvanáctiválec o objemu 6,3 litru má výkon 740 koní, 690 Nm točivého momentu a na stovku to odpálí za 3,1 sekundy. Maximální rychlosti 340 km/h po Praze nejspíš nedosáhnete, i když u taxikáře nikdy nevíte. Představa, že se na takovém stroji objeví nápis TAXI, je jen těžko uvěřitelná. Jenže se to doopravdy stalo, a to dokonce u nás v Česku.

S největší pravděpodobností se sice jedná o vtip, ale pokud řidiče poprosíte o svezení, s ohledem na jeho zjevný smysl pro humor existuje nemalá šance, že vás skutečně naloží. Vyhláška v Praze omezuje cenu taxislužby na 28 korun za kilometr, takže se ani nemusíte bát, že by vás to vyšlo zbytečně draho.

Ocenit musíme také efektní registrační značku na přání, která v tomto kontextu kromě nápisu F12 připomíná také vynulovaný taxametr. Jestli se vám podaří touhle "drožkou" svézt, rozhodně nám dejte vědět!

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný