22. května 2017 03:50
redakce Prima Cool

Peklo zamrzlo. Škoda prý zvažuje nový sporťák

Skutečně sportovní škodovka dnes na trhu není a popravdě jí asi ani nikdo nečeká. I rychlá Octavia RS je hlavně praktické auto. Vypadá to ale, že v Mladé Boleslavi vážně uvažují o něčem velmi zajímavém…

A nejde o žádné informace typu jedna paní povídala. Britskému Auto Expressu se totiž podařilo rozpovídat samotného šéfa vývoje automobilky Christiana Strube. Ten sice potvrdil, že automobilka ctí především dokonalou funkčnost svých vozů, to ale neznamená, že by zapomínala na emoce. Sám Strube je majitelem snes už legendární Škody 110R a právě o tomto modelu se při rozhovoru nenápadně zmínil.

Pokud ale čekáte ostré kupé, které nabídne klasický agregát na fosilní paliva, asi vás zklameme. Christian totiž řekl, že nějaký ten sportovně laděný model již brzy přijde, ale počítat musíme s tím, že bude elektrický. V elektrických a hybridních autech podle všeho je nejbližší budoucnost automobilismu. Pokud přeci jen stále pochybujete, pak si vzpomeňte na BMW i8, Porsche 918 Spyder nebo Ferrari LaFerrari. Všechno jsou to fantastická sportovní auta, kterým dominuje elektřina. A i přesto, nebo spíše právě proto, jsou skvělá!

Sázka na novou multifunkční platformu

Škoda Auto má navíc velkou výhodu v nové koncernové platformě MEB. Ta díky své konstrukci dovoluje umístit elektromotor k zadní nápravě tak, aby ji poháněl. A to je právě možná cesta pro budoucí hybrid, který bude mít vpředu uložený klasický agregát pohánějící přední kola a vzadu elektromotor, který se postará o ta zadní. Zní to celkem zajímavě, co myslíte?

Co si myslíte o éře elektromobility? A měla by se touto cestou ubírat i škodovka? Dejte nám vědět v komentářích.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný