21. března 2016 00:10
redakce Prima Cool

Ostrá pilka z Francie - DS 3 Performance

Ona vlastně není úplně nová. Jedná se o velmi důkladně upravený Citroënu DS 3 Racing a když říkáme upravený, tak nemyslíme jen nové nárazníky a světla. Pracovalo se především na technice.

DS3 Racing bylo takové extravagantní hyperaktivní dítko se kterým se nejezdilo moc příjemně. Mělo potíže s přenosem výkonu na silnici a přesností řazení i řízení. Vypadá to, že automobilka si vzala poznámky svých zákazníků k srdci a na DS trojce výrazně zapracovala.

Benzínový motor 1,6 THP posíl o 1 kW a 25 N.m na výsledných 153 kW a 300 N.m. Mezi kola přední nápravy se nastěhoval samosvorný difenrenciál, který výrazně pomůže s přenosem výkonu. Zcela jiné jsou i komponenty podvozku - především tlumiče a pružiny. Auto sedí o 15 mm blíž silnici a má větší rozchod přední i zadní nápravy. Výrazně byla upravena geometrie podvozku a kola byla obuta do famózních pneumatik Michelin Pilot Super Sport 205/40 ZR18. DS 3 Performance bude na silnice sedět jako přibité. Větší jsou i brzdy. Všechny tyhle změny jsou zárukou opravdu svižného svezení!

Cenově nečekejte konkurenta Fiesty ST nebo Pola GTI. DS 3 Performance cílí spíše na Mini Cooper S a Mini John Cooper Works, jeho cena začíná lehce nad 800.000 Kč.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný