4. prosince 2016 00:02
redakce Prima Cool

Opulentní SUV od Rolls-Royce už se testuje. Bude jedinečné

SUV hýbou světem, nové modely této kategorie, facelifty, ale i nové generace představuje jedna značka za druhou. Bylo tak otázkou času, než se tato auta dostanou i k automobilkám, od kterých bychom to dříve nečekali. Pozadu totiž nezůstává ani exkluzivní Rolls-Royce.

Na luxusní SUV od Bentley nebo Maserati už jsme si zvykli. Jsou drahá, rychlá a vskutku úžasná. Ale Rolls-Royce by měla být úplně jiná liga. Zatím ale automobilka ukázala jen pár fotografií zamaskovaného prototypu, který zatím ani nemá jméno. V tuto chvíli se mu říká Project Cullinan a už během tohoto víkendu ho Rolls-Royce testuje na běžných silnicích.

Testování se samozřejmě neomezí jen na okolí továrny v Goodwoodu nebo Velkou Británii, ale vůz vyrazí hned po vánocích za polární kruh, aby se v roce 2017 mohl přesunout do tepla a sucha na středním východě.

K prvním zákazníkům se vůz dostane v roce 2018, na cenu i další technické detaily je však ještě opravdu brzo. Očekává se však použití tradičního motoru V12, ale hovoří se i o verzi plug-in hybrid.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný