3. prosince 2015 00:01
redakce Prima Cool

Nový Volkswagen Touran - rodina je pěkná jízda, tak si ji užijte!

Co se v Touranu děje na zadních sedačkách

Co se děje ve Volkswagenu Touran na zadních sedačkách, když řídíte? Natočili jsme vám to!

Vracíme se s článkem o tom, jak jsme si v Porsche Brno půjčili nový Volkswagen Touran, abychom ho vyzkoušeli. Tentokrát jsem nechala řídit muže a stala se tak zase podavačkou, odlepovačkou, hadí ženou a hudební dramaturgyní našich dětí. Natočili jsme pro vás i video, pro lepší ilustraci toho, co všechno děti v autě dokáží vymyslet.

Když jsme je pouštěli našim známým, kteří nemají děti, působilo velmi antikoncepčně. Za nás jsme byli překvapeni, jaká je na zadních sedačkách legrace. Mimochodem, za příplatkovou výbavu můžete přes kameru sledovat i vy, co se děje vzadu, aniž byste se museli otáčet.

ZuzaZačalo se stmívat. Děti byly fascinovány panoramatickou střechou, já osvětlením vozu. Veškerým osvětlením. Panoramatické střešní okno s plochou téměř 1,4m, které můžete jen odklopit, nebo posunout na zadní část okna, má navíc integrované nepřímé osvětlení. Při otevření dveří je tak interiér vozu osvětlován nepřímým světlem, které se po zavření dveří pomalu zhasne.

Dostaly mě LED světlomety. Můžete jezdit s trvale zapnutými dálkovými světly, aniž byste někoho oslňovali. Mohou být vybaveny dynamickou regulací dálkových světel Dynamic Light. Prostřednictvím kamery zabudované v úchytu vnitřního zpětného zrcátka jsou zachycována světla protijedoucích i vpředu jedoucích vozidel. Dálková světla jsou pak částečně cloněna tak, aby nemohlo dojít k oslnění ostatních účastníků silničního provozu. To je sen, neznám nic otravnějšího, než přepínání světel.

Honza:Nikdy jsem moc nechápal, k čemu je v autech dobré obrovské panoramatické okno. Když ale po padesáté šesté hledáte pod sedadly přilepené lízátko, hračku, knížku, čepici nebo láhev s pitím, opravdu oceníte, že je v autě světlo. Spousta světla! A když se začne smrákat, tlačítkem u zrcátka si pohodlně rozsvítíte všechna LED světla v interiéru. Bezva nápad!

Zuza:Obrovský zavazadlový prostor, spousta asistenčních systémů. Auto je hlídáno ze všech stran, nemáte šanci ho sami o sobě někde ťuknout. Barevná zadní kamera, parkovací asistent a jako třešinku na pomyslném dortu hodnotím tempomat.

Ve svém autě ho téměř nepoužívám, protože, a to mi jistě dáte za pravdu, není mnoho míst u nás, kde byste klasický tempomat využili. Vždy se najde nějaký řidič, který dle mého názoru, vyhrál řidičský průkaz v tombole a vy musíte přibrzdit, následně tempomat nastavovat znovu. Tempomat v Touranu vám udržuje rychlost, ale současně hlídá provoz před vámi i za vámi, sám přibrzdí a znovu najede na zvolenou rychlost, když překážka zmizí. Na to bych si rychle zvykla.

Honza:Kdo to zažil, určitě mi dá za pravdu, že nejhorší pasažér je znuděné dítě, které se už 100 metrů od domu každou minutu ptá „Kdy už tam budeme?“ Na palubě Touranu to problém není. Stačí pár kliknutí a veškerá dětská hudba nahraná ve vašem mobilu duní celým vozem. „Kdyby tak v paláci pištěli dudáci, to by se krásně žilo, to by byl ráj...“

A ráj to opravdu byl. Třízónová klimatizace spolehlivě eliminovala veškeré stížnosti posádky, že je jim zima, horko nebo že jim něco fouká do obličeje. Ženě jsem nastavil jejích oblíbených 26°, sobě rozumných 21° a dětem něco mezi. A pak už na ovladače nemusíte sáhnout.

Zuza:Za mě je to rodinné auto snů, když zapínám pohádku pro ty tři háďata vzadu, mám chuť to auto prostě nevrátit. Přemýšlím, jak rychle by mě našli. Běžte ho do Porsche Brno vyzkoušet, budete oslněni.

Rodina je pěkná jízda, tak si ji užijte!

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný