15. června 2016 13:30
redakce Prima Cool

Nové obrázky Škody Kodiaq. Bude mohutná a dramatická

Po sérii konceptů se konečně můžeme podívat na základní tvary produkčního Kodiaqu. I když zatím mají jen podobu skic od šéfdesignéra značky Jozefa Kabaně, ukazují, že s dynamickým designem to Škoda myslí vážně.

Možná si říkáte, že Kodiaqa už jsme přece viděli. Máte tím nejspíš na mysli působivý koncept Vision S, který Škoda odhalila na letošním autosalonu v Ženevě. Ten byl však v první řadě designovým cvičením na téma SUV budoucnosti, zatímco příbuzný Kodiaq je běžné produkční auto, které už se v současnosti testuje pro skutečný provoz. Jeho konečná podoba je zatím tajná, světová premiéra je plánována na září, a tak jsou aktuální skici zveřejněné Škodou zajímavým nahlédnutím pod pokličku.

Příbuznost s konceptem Vision S je ale i tak patrná na první pohled. Zaujme výrazný exteriér s působivými trojrozměrnými liniemi, všechny linky jsou jasné, precizní a ostré. Robustní charakter velkého SUV zdůrazňují mohutné boky, dlouhý rozvor a krátké převisy napovídají, že interiér bude hodně prostorný. Nízké, klínovitě tvarované světlomety obklopují širokou masku. Krystalická struktura světlometů má odkazovat na tradici výroby českého křišťálu, zadní LED svítilny mají pro značku typický tvar písmene C.

„Škoda Kodiaq je extrémně všestranný model. Je mimořádně prostorný, robustní a má vysokou průchodnost terénem. Přináší také maximum flexibility a funkčnosti. To jsme chtěli ukázat jak v designu exteriéru, tak v interiéru. U tohoto modelu je v souladu forma a funkce,“ říká šéfdesignér značky ŠKODA Jozef Kabaň. Kodiaq má také nabídnout největší zavazadlový prostor ve své třídě, volitelně i se sklopnou třetí řadou sedadel.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný