31. října 2016 11:20
redakce Prima Cool

Nové "ereso" bude ještě silnější a rychlejší

Pokud se vám nová Octavia s dělenými světly nelíbí, možná vás přesvědčí alespoň chystané provedení RS. Tomu totiž nové tvary sedí přeci jen o něco lépe a podle všeho dostane i porci výkonu navíc.

Není vůbec divu, že radikální proměna českého bestselleru vyvolává vášně. Na fotkách to vypadá, že světla nedrží žádný tvar ani směr, jenže obrázky klamou a na vlastní oči může být dojem úplně jiný. Navíc emoce jsou přesně to, po čem nyní Škoda touží, a o nákupu většiny aut stejně budou rozhodovat nákupčí ve firmách, kterým je design vesměs ukradený. V každém případě se již objevily i první věrné vizualizace toho, jak bude zřejmě vypadat provedení RS, a to jak ve verzi liftback, tak kombi.

Zejména z rychlého škodováckého kombíku máme pocit, že mu nová ostře řezaná tvář docela sedí, přinejmenším víc než obyčejným verzím Octavie. Mluví se navíc o tom, že stávající vrcholnou verzi RS230 by po dobrých zkušenostech měl nahradit ještě o 15 koní silnější model RS245. Ukázalo se totiž, že Octavia s elektronicky řízeným diferenciálem na přední nápravě nemá problém výkon zvládat a díky všem úpravám je to opravdu velice dobré a rychlé auto.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný