28. října 2015 09:20
redakce Prima Cool

Nová Honda NSX bude mít skoro 600 koní!

Fanouškům Hondy už od samého čekání na parametry nové Hondy NSX šedivěly vlasy. Honda nás ale nezklamala. Nová NSX bude mít 581 koní a na stovku zrychlí za tři vteřiny.

NSX využívá k pohonu hybridní ústrojí, které tvoří čtyři motory. Základem soustavy je, stejně jako u minulé generace ikonického sporťáku, uprostřed uložený šestiválec o objemu 3,5 litru s dvěma turby a výkonem 507 koní.

K zadní nápravě je přes samosvorný diferenciál posílá devítistupňová automatická převodovka. Motoru pomáhá elektromotor s výkonem 48 koní a točivým momentem 148 Nm.

Další dva elektromotory s výkonem po 37 koních našly místo na přední nápravě. Každý z nich pohání jedno kolo. Kombinovaný výkon celé soustavy je pak 581 koňských sil. Propracovaný hybridní pohon je však jednoznačnou příčinou vyšší hmotnosti, která činí 1725 kilogramů a to je zhruha o 100 kg víc, než u Audi R8 V10. Honda slibuje zábavné vyvážení 42:58 ve prospěch zádi a zdá se, že ani dynamika nijak zvlášť neutrpěla. Na stovku totiž NSX zrychlí za tři sekundy a dokáže se rozjet až na 307 km/h.

Brzdy mají šestipístkové třmeny vpředu a čtyřpístkové vzadu, za příplatek mohou být vybaveny karbon-keramickými kotouči. Zajímavě vypadá i strmé řízení, které má jen 1,91 otáčky mezi dorazy. Nebude to ale žádná láce, ačkoliv Honda oficiální cenu ještě nezveřejnila, spekuluje se o částce vyšší než 4 miliony korun.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný