1. listopadu 2015 19:15
redakce Prima Cool

Neuvěřitelně drahá autonehoda

Opravdu extrémně drahá autonehoda se stala před pár dny v Budapešti. V hlavní roli bylo Ferrari LaFerrari.

Ferrari LaFerrari je nejrychlejší a nejexkluzivnějším sériově vyráběné Ferrari všech dob. Automobilka se rozhodla, že vyrobeno bude pouze 499 kusů, přičemž aby se majitelé nehádali o pořadová čísla jednotlivých vozů, jsou všechna označená jen jako 1/499. Ale aby byl zachován punc exkluzivity, každý vůz má ve spodní části volant plaketku se jménem majitele.

LaFerrari je jedním z nejmodernějších hybridů, které vůbec na silnici můžete potkat. Pokud vám teď naskočila ze slova hybrid husí kůže, rychle vás uklidníme. U Ferrari to znamená v prvé řadě fantastický dvanáctiválec o objemu 6.3 litru, který sám o sobě dává neuvěřitelných 800 koní a točivý moment 700 Nm. Sekunduje mu pak elektromotor o výkonu 163 koní a s točivým momentem 270 Nm. Podle oficiálních materiálů je celkový výkon neskutečných 963 koní a k točivý momentu 900 Nm a uznejte sami, že tohle jsou čísla z říše snů.

A když vezmete v potaz všechna tahle superlativa, budou vás fotografie jednoho LaFerrari mrzet asi stejně jako nás. V maďarském hlavním městě totiž řidič na jedním červeným kouskem během jízdy ztratil kontrolu a naboural nejen na ulici zaparkovaná auta, ale hlavně zničil skoro celou přední část svého LaFerrari. Škoda bude v řádech milionů už jen proto, že pořizovací cena Ferrari, které umí z 0 na 100 km/h zrychlit za 3 vteřiny, přesahuje 2 miliony EUR.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný