24. března 2016 00:05
redakce Prima Cool

Neuvěříte, kolik uprchlíků nacpali do starého Peugeotu

Pro vytoužený život v Evropě jsou mnozí migranti ochotní vytrpět leccos. Ale nechat se převážet v nárazníku staré francouzské ojetiny, to je teprve odhodlání. Stačil jeden nepozorný řidič a lidský nárazník by to pořádně schytal.

Napadlo by vás, že někdo bude převážet skupinu uprchlíků v obyčejném starém sedanu? Španělské celníky to kupodivu napadlo, ani oni se však zřejmě nestačili divit. Starý Peugeot byl totiž dokonale vykuchaný. Jeden nelegální cestující z Afriky se schovával v zadním nárazníku a za přístrojovou deskou byli dokonce hned dva.

Trojici mladých mužů z Guiney ve věku od 20 do 22 let se tímto odvážným způsobem snažil převézt přes hranice pětadvacetiletý Maročan, který se následně pokusil o útěk. Stalo se tak ve městě Mellila na severu Afriky, které je dodnes španělským územím. Přestože se událost stala v Africe, všichni tři uprchlíci byli údajně nalezeni značně podchlazení.

Podle místních úřadů však ani takto extrémní pašerácká finta není v posledních dnech ničím výjimečným. Prakticky denně se do Španělska snaží touto cestou dostat noví a noví lidé, kterým navíc za úplatu pomáhá místní mafie. Ta pro převoz často volí právě takto upravená osobní auta, protože dobře ví, že není v silách celníků důkladně prohlédnout úplně každé auto.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný