8. ledna 2016 00:30
redakce Prima Cool

Nejošklivější auto světa můžete mít doma. Za absurdní cenu

Dobře víme, že design je osobní věc a každý má jiný názor. Nad tímhle autem se ale zřejmě většina z nás shodne. Tohle je prostě neuvěřitelná zběsilost, ošklivost a jedna velká zbytečnost.

Jmenuje se to Youabian Puma a před dvěma lety to bylo představeno jako koncept na autosalonu v Los Angeles. Už tehdy tvůrci nedostali úplně příjemnou zpětnou vazbu, ale se zarputilostí sobě vlastní se nevzdali a koncept převedli do reality. Vznikl z toho superšílený kabriolet, který je 6,15 metru dlouhý, 2,36 metru široký a 1,83 metru vysoký. Pod kapotou má alespoň schovanou poměrně zajímavou motorizaci. Jde o V8 o objemu 7 litrů, která disponuje 505 koňmi a točivým momentem 637 Nm.

Výkon se na kola přenáší pomocí šestistupňové automatické převodovky. Z 0 na 100 km/h umí zrychlit za 5,9 vteřiny a celek doplňují parádní 20 palcová kola. Zajímá vás cena? Připravte si na něj 895 tisíc dolarů, tedy v přepočtu něco přes 22 milionů korun. No a navíc musíte na výrobu čekat rok a půl. Přesto moc prosíme – někdo to kupte a zničte. Vždyť ta věc přímo škemrá o to, aby jí někdo zbavil utrpení.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný