11. října 2016 01:30
redakce Prima Cool

Nejnebezpečnější silnice v Česku. Pozor na ni!

Z mapy nejrizikovějších silnic v České republice to vypadá, že bychom možná měli radši chodit pěšky. Nejenže jsou silnice v dezolátním stavu, ale řada z nich je také nadprůměrně riziková.

Začneme tím lepším. Podle Ústředního automotoklubu je na tom nejlépe nedávno modernizovaná silnice první třídy I/20 mezi Pískem a Vodňany. Ta také dostala cenu za přínos ke zvýšení bezpečnosti infrastruktury. Silnice získala nový povrch, přibylo nové značení a bezpečnější jsou na ní i křižovatky. Podle odborníků jsou u nás těmi nejbezpečnějšími úseky dálnice. Matematicky na ně totiž připadá několikanásobně méně nehod než na silnicích prvních tříd.

A které silnice jsou tedy nejnebezpečnější? Smutné prvenství si odnesla silnice I/11 mezi Žamberkem a Jablonným nad Orlicí a dále k Červené Vodě. Hned v závěsu je silnice I/16 u Mladé Boleslavi a I/17 u Čáslavi. Pokud po těchto úsecích jezdíte, dejte nám vědět, jak se to tu má s bezpečností opravdu. V čem vidíte tu jejich nebezpečnost? Podělte se s námi v komentářích.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný