8. listopadu 2016 00:10
redakce Prima Cool

Nejhorší řidiči podle počtu nehod jsou z Ústí a Prahy

Pojišťovny si daly práci a zanalyzovaly všechny dopravní nehody, u nichž platily škodu z povinného ručení. Vznikla z toho mapa, která názorně ukazuje, kde řidiči bourají nejvíce.

Nejhůře dopadla dle očekávání Praha. Řidiči, kteří mají auto registrované právě zde, bourají nejčastěji. Hned v závěsu jsou řidiči z Ústí nad Labem, z Brna a Ostravy. To ukazuje statistika České kanceláře pojistitelů (ČKP), která je ovšem zcela logická. Všechno jsou to velká města s hustou dopravou a přes Ústí nad Labem i Brno navíc jezdí velké množství cizinců, protože obě města leží blízko hranic. Řečí čísel to znamená, že v Praze se událo 450 škod a právě v Ústí 420 škod.

ČKP zpracovala data podle dvou ukazatelů. Prvním je počet škod na deset tisíc registrovaných vozidel a druhým počet podle průměrné výše škod. Pokud k tomu přihlédneme, je vlastně 450 škod z Prahy celkem v pohodě, když v 10x menším Ústí se bouralo jen o trochu méně. :)

Hned za Ostravou na pátém místě skončil Jablonec nad Nisou, kde se odehrálo 401 škod, následuje Děčín s rovnými 400 škodami. Na opačném konci žebříčku pak stojí Pelhřimov, kde pojišťovny řešily 213 škod, Jindřichův Hradec s 223 škodami a Žďár nad Sázavou s 224 škodami.

ČKP eviduje i mapu, která zobrazuje výši způsobené škody. Ačkoliv se nejvíce bourá v Praze, jde většinou o městské ťukance, které pojišťovnu tolik nestojí. Nejdražší nehody se stávají v okolí Litoměřic, kde jsou krásné okresní silnice. Nejvyšší průměrnou škodu zde pojišťovny vyčíslily na 76 256 Kč. Druhý je Mělník, kde se částka vyšplhala na 70 908 Kč, a třetí je Trutnov s 67 238 Kč. Nejnižší průměrné ceny pojišťovny evidují v okrese Svitavy, kde jde o částku 32 542 Kč, v okrese Tábor, kde jde o 33 133 Kč a v okrese Prostějov, kde pojišťovnu průměrná nehoda stojí 33 808 Kč.

Podle statistik, které si pojišťovny nechaly zpracovat, jsou nejrizikovější skupinou řidiči ve věku 20 až 35 let. A ačkoliv o ženách – řidičkách se nemluví zrovna v superlativech, dámy zapříčiní pouze zhruba čtvrtinu všech nehod.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný