16. června 2016 13:00
redakce Prima Cool

Nejdražší pneumatiky světa. Jejich cena vás odrovná

Tohle je totální úlet. Za jedinou sadu čtyř pneumatik můžete utratit tolik peněz, že byste za to postavili parádní dům i s nějakým tím Ferrari v garáži. Jestlipak uhodnete, čím jsou tak výjimečné...

Když se před lety objevilo famózní Bugatti Veyron, ve kterém zvládne jet 400 km/h i desetileté dítě, ohromila nás kromě výkonů i jeho cena. Nejenže auto samotné stálo desítky milionů korun, ale i každá sada Michelinů Super Sport vyšla na tři čtvrtě milionu. Při maximální rychlosti přitom vydržely jen 15 minut. Ve srovnání s nejdražšími pneumatikami světa však stejně vypadají jako levný čínský výprodej.

Sada od Z Tyre se totiž zapsala do Guinessovy knihy rekordů jako nejdražší pneumatiky na světě s cenou neuvěřitelných 600 tisíc dolarů, tedy přes 14 milionů korun.

Znamená to, že s nimi dokáže projet zatáčku dvoustovkou i autobus a vydrží milion let? Samozřejmě ne. Tahle věc vznikla v Dubaji a o schopnostech pneumatik není vůbec řeč. Cenovku má na svědomí vykládání všech pneumatik ryzím zlatem a diamanty. A dokonce taková věc zřejmě někomu dává smysl, protože jeden zákazník už se prý našel.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný