7. prosince 2015 00:45
redakce Prima Cool

Nejbizarnější pohřebák. To probudí i mrtvého.

Důstojné poslední rozloučení? Zapomeňte, automobilka Mitsuoka hodlá nebožtíky na jejich poslední cestě natolik vyděsit, že snad půjdou raději pěšky.

Až doteď jsme si mysleli, že nejohavnější auta produkuje korejská automobilka Ssangyong. Omyl. Japonci ji se svou značkou Mitsuoka hravě strčí do kapsy. Mitsuoka je totiž jednoznačně výrobcem těch nejošlivějších aut na světě.

Značka právě vstupuje na trh s pohřebními vozy. Kdo čekal, že projeví nebožtíkům trochu té úcty, nemohl se víc mýlit. Nová kreace se jmenuje Type 5. Techniku vozu dodala Toyota s Nissanem, ale vnitřní a především vnější design je čistokrevná Mitsuoka. Auto vypadá jako kříženec starého Rolls-Royce a Jaguaru natažený na středověkých mučidlech. Výraz přední masky tomu odpovídá. Pod kapotou najdete 2,5 l čtyřválec od Nissanu a vzhledem k délce vozu 6,5 m není problém do zadní části uložit 2,1 m dlouhou rakev.

Člověk by měl během života myslet na zadní vrátka, a tak Japoncům vřele doporučujeme doplnit svou poslední vůli krátkou větičkou – NECHCI BÝT VEZEN POHŘEBNÍM VOZEM MITSUOKA!

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný