28. dubna 2017 02:03
redakce Prima Cool

Návrat roku. Porsche se nečekaně vrací k manuálu!

Stuttgartská automobilka Porsche se nečekaně pustila proti proudu. Do nabídky totiž vrací manuální řazení, které se původně sama rozhodla zcela opustit. Navíc u ryze sportovního auta.

Chce se nám plakat radostí. Je neuvěřitelné, že v době, kdy všichni upřednostňují drahý a hlavně těžký automat, Porsche u modelu 911 GT3 jde úplně opačnou cestou. A petrolheadi skáčou radostí. Právě GT3 byla v nabídce s manuální převodovkou dlouhá léta. To prý především kvůli tak důležité hmotnosti, protože ta je u sportovních aut jedním z nejdůležitějších faktorů. Ale najednou Porsche do GT3 namontovalo automat a tvrdilo, že je to kvůli rychlosti.

O tom žádná, automatická převodovka bude vždy rychlejší, plynulejší a přesnější než řidič s manuálem. Ale také tak trochu nudnější. Nicméně zástupci automobilky původně o návratu manuálu nechtěli ani slyšet. Naštěstí jim to moc dlouho nevydrželo, a tak právě letošní facelift tuto převodovku vrací do hry.

O tomto báječné autě se zatím jen mluvilo, ale nikdo nevěděl, jak vlastě tedy bude vypadat. Odpověď dala sama automobilka, která do světa pustila fotografe novinky. Chybět nebudou lehká kovaná kola, masivní křídlo a spousta karbonu. Vypadá to, že se opravdu máme na co těšit.

První 911 GT3 s manuálem už má svého majitele

Ačkoliv novinka do prodeje půjde až za dlouhé měsíce, první předprodukční vyrobený vůz už existuje, a dokonce má svého majitele. Tím není nikdo jiný než Louise Piëch, dcera Ferdinanda Porsche. Ta už ke svým sedmnáctým narozeninám dostala vůbec první vyrobené Porsche 911 Turbo. V této tradici automobilka pokračuje, a tak je to právě Louise, která si jako úplně první užívá to, na co my si ještě dlouhé měsíce budeme muset počkat. :)

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný