30. října 2015 16:20
redakce Prima Cool

Nástupce Veyronu s výkonem 1500 koní poprvé zachycen na silnici

Bugatti už pilně testuje svůj nový model Chiron. Automobilka už ho dokonce představila několika málo vyvoleným a objednávky se jen hrnou.

Veyron se nesmazatelně zapsal do automobilové historie. Jeho výkon 1001 koní budí respekt i dnes, 10 let po jeho uvedení. Bugatti rozhodně nehodlá usnout na vavřínech, protože připravovaná novinka má mít výkon 1500 koní. Dlouho se o něm jen mluvilo, naživo ho doposud nikdo neviděl. Dokonce se chvíli spekulovalo o tom, jestli vůbec automobilka nějakou novinku připravuje. Jenomže před pár dny bylo právě nové Bugatti zachyceno na severu Itálie. Samozřejmě stále probíhají testy, ale je jasné, že je tu další důvod, proč na jaře vyrazit na autosalon v Ženevě.

Designově jde o velkou revoluci. Novinka s názvem Chiron dostala do vínku ostře řezané tvary, kterým dominuje ploutev vedoucí od střechy až do zadních partií. Podobný prvek mělo předválečné Bugatti Type 57 SC Atlantic.

Největším tajemstvím tak zůstává, co se objeví na místě pohonného ústrojí. Variant je několik, přičemž se dá počítat s osmilitrovým šestnáctiválcem. Jestli mu ale bude sekundovat například nějaké hybridní ústrojí, což by v dnešní době nebylo nic tak divného, můžeme jen tipovat. Jedno je ale jisté - půjde opět o nejsilnější a nejrychlejší auto planety. Bugatti totiž nedělá kompromisy.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný