5. října 2016 00:05
redakce Prima Cool

Našel se poklad. Garáž plná supersportů z 80. let

Tomu říkáme sbírka z plakátů! Na světě je zjevně pořád dost zapomenutých garáží, kde se dá najít pohádkový automobilový poklad. Jenom my pořád nemůžeme natrefit na tu správnou...

Tento nejnovější případ prý pochází z Mexika. Není proto vyloučeno, že může jít o tajnou sbírku někoho, kdo zbohatl díky obchodu s drogami a následně se musel vypařit, nebo byl vypařen. Tak jako tak po něm zůstala nádherná kolekce aut, která v 80. a 90. letech visela na plakátech v klučičích pokojích po celém světě. Informaci o nálezu zveřejnil automobilový restaurátor Vince Hernadez na svém instagramovém profilu.

Pozoruhodné je i to, že všechna auta jsou prakticky nová. V garáži se na ně tedy podle všeho skutečně prášilo přes 30 let. Najdete tu například Porsche 911 Cabriolet se 66 kilometry na tachometru, Lamborghini Countach, Ford Mustang Shelby GT500, Ferrari 400, Dodge Hemi Charger, Cadillac Eldorado, Jeep Wrangler, Buick GSX a další cenné vozy.

Je pravděpodobné, že sbírka teď bude rozprodána. Buď v současném stavu, nebo až po renovaci všech aut, podle toho, co se víc vyplatí. Každopádně se dá čekat, že i když si zub času jistě vzal svou daň, auta na tom budou technicky docela dobře a jejich cena bude velmi vysoká.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný