19. července 2016 02:15
redakce Prima Cool

Lovení Pokémonů už způsobilo několik nehod

V dnešní době spíš autem srazíte Pikachu než srnku. Pokémoni už se loví nejen při chůzi, ale i v běžném silničním provozu, a dokonce i na závodních okruzích. Za volant sedlo hned několik pokémoních šílenců, kteří se dostali až do zpráv.

A ani s jedním to nedopadlo úplně dobře. První případ se odehrál v New Yorku, kde se osmadvacetiletý řidič rozhodl, že bude chytat Pokémony za volantem auta svého bratra. Jenomže ten o tom neměl ani ponětí. Samozřejmě se dotyčný více věnoval hře než řízení, takže po pár kilometrech naboural v plné rychlosti do stromu. Jemu ani nikomu jinému se nic nestalo, ale auto je úplně na odpis. A to prý na něj majitel dlouho šetřil.

Další nehoda se stala řidiči Audi, jehož servisní protokol unikl ze servisu. V něm se prý píše, že majitel auta se při řízení věnoval Pokémonům a při tom přeletěl přes obrubník. U auta si tak poškodil podvozek. Třetí výtečník je ovšem z jiné ligy. Proto, aby mohl chytat Pokémony na okruhu Nürburgring, si dokonce najal Ring Taxi. Profesionální pilot s ním musel jet o něco pomaleji než obvykle, protože jinak by chytil spíše rýmu než Pokémona.

Zprávy o nehodách přicházejí opravdu z celého světa. Patnáctiletá dívka z Pittsburghu viní hru z toho, že způsobila nehodu, při které ji srazilo auto. Aby totiž chytila jednu z kreslených postaviček, musela přejít čtyřproudou vozovku. Ale protože se nerozhlédla, narazilo do ní auto. Trochu nás zaráží fakt, že místo toho, aby jí její matka pořádně vynadala, novinářům vysvětlovala, že hra není úplně dobře vymyšlená, když nutí děti přecházet tak frekventované silnice.

V Brisbane se zase před nedávnem konala sešlost milovníků interaktivní hry Pokémon Go, když se několik účastníků rozhodlo chytat postavičky autem. Kolemjdoucí vypověděli, že viděli několik řidičů zmateně jezdit sem a tam, aniž by sledovali provoz. Následkem toho jedna z účastnic nabourala do jiného auta, jehož řidič se také věnoval mobilnímu telefonu. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Také jste této hře propadli? A pokoušíte se hrát v autě, nebo se raději věnujete řízení? Pochlubte se!

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool