27. října 2015 17:45
redakce Prima Cool

Laser, karbon a gesta. Prodej nové sedmičky od BMW právě staruje.

Říkejte si, co chcete, ale nové generace německých luxusních limuzín jsou nositelem automobilového pokroku. BMW se s novou řadou 7 opravdu předvedlo.

Největší vychytávkou nové sedmičky je karoserie – kombinuje totiž použití oceli s hliníkovými povrchovými díly a integrovanými výztuhami z karbonu. Je to vůbec první použití karbonu v autě, které se bude vyrábět v počtu větších desítek tisíc ročně.

To ale není všechno. Vzduchové odpružení, aktivní tlumiče i stabilizátory, řízení všech čtyř kol, pohon zadních nebo všech kol, krátká nebo prodloužená verze – možností je obrovské množství. Nová Sedmička ukazuje, jak budeme auta ovládat v budoucnu – je libo otočným kolečkem, dotykem na displeji, bezdotykově gesty nebo hlasem? Prostě, co je zrovna rychlejší a příjemnější.

Abyste novou řadu 7 pochopili, musíte se nejdříve svézt a potom se posadit na sedadlo vpravo vzadu. Když to bude sedadlo Executive Lounge doplněné masážními programy, specificky řešeným nepřímým vnitřním osvětlením nebo doplňkovým ovládáním všeho možného pomocí integrovaného tabletu, zjistíte, potom, co si skoro lehnete, že lépe se v dopravním prostředku jménem automobil asi nesvezete. Novinkou je možnost volby některé z nabízených vůní a barev osvětlení.

Samozřejmostí je nálož asistenčních a bezpečnostních systémů. Jedním z nich jsou i laserové světlomety dodávané na přání, které byly nejdříve k dispozici ve sportovním kupé i8. BMW řady 7 také dokáže jet automaticky v dopravních zácpách, poloautomaticky na dálnicích a monitoruje polohu ostatních automobilů v okolí.

Ceny začínají na 2,5 milionu korun za přeplňovaný třílitr verze 740i. Vězte, že cena se může díky možnostem lákavých příplatků zvýšit klidně o další milion.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný