2. července 2016 07:50
redakce Prima Cool

Krvelačná verze závodní Fabie oslavuje upíra z Feratu

Neobvyklou show předvede Jan Kopecký na 43. Rally Bohemia, která se jede právě tento víkend. Nastoupí totiž s černým vozem Fabia R5, který je zvláštní připomínkou 35. výročí kultovního československého hororu Upír z Feratu.

Soutěžní speciál s pohonem všech kol má připomínat vzhled legendárního vozu Škoda 110 Super Sport (Ferat), který díky hororu Upír z Feratu získal v tehdejším Československu kultovní postavení. Černý prototyp supermobilu tehdy navrhl český umělec Theodor Pištěk, který později dostal Oscara za kostýmy k filmu Miloše Formana Amadeus. 35 let po vzniku hororového sci-fi snímku Upír z Feratu nyní slaví Škoda černým vozem Fabia R5 toto jubileum. Ve Škoda Muzeu je možné v době kolem konání Rally Bohemia obdivovat nejúspěšnější soutěžní speciál i vůz Škoda 110 Super Sport (Ferat).

Fanoušci rallye se mohou těšit na mimořádný program ve Škoda Parku. Jak se při českém mistrovství v rallye již stalo zvykem, je možné vyhrát na jeden rok vůz Škoda Octavia RS 230. Navíc se budou konat zvláštní akce v souvislosti s oslavou jubilea filmu Upír z Feratu ve Škoda muzeu. Vyrazíte? :)

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný