7. července 2016 00:10
redakce Prima Cool

Jak urvat dveře z Tesly X snadno a rychle

První elektrické SUV světa, Tesla Model X, se chlubí spoustou vychytávek. Jednou z nich jsou takzvané sokolí dveře, které se sklápějí směrem vzhůru. Existují ale situace, kdy takovou věc příliš neoceníte.

Bílá Tesla na obrázcích o své Falcon Wings přišla poměrně brutálně, konkrétně o pravé zadní. Dveře jsou doslova vyrvané z pantů a drží jen na zbytcích zdeformovaných úchytů. Nehoda se stala v americkém státě Illinois, a to zdánlivě naprosto banálně. Majitel prostě při vyjíždění z garáže zapomněl, že má dveře pořád otevřené, a když vyjížděl ze vrat, došlo k nevyhnutelné srážce hliníku s betonem, kterou beton vyhrál na celé čáře.

Protože je Model X opravdu výjimečné auto, bude oprava odpovídajícím způsobem drahá. Poškoženo bylo totiž kromě dveří a dalších dílů karoserie i obrovské okno, které se táhne napříč celou střechou. Dveře sice mají senzory, které se starají například o to, aby při otevírání nenarazily do nízkého stropu, jakmile už jsou ale jednou otevřené, můžete je urvat bez omezení. Majitel může hledat útěchu alespoň v tom, že náklady na opravu garáže budou nejspíš minimální.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný