13. dubna 2017 08:56
redakce Prima Cool

Hyundai finišuje s ostrými testy sportovní novinky i30 N

Sportovní divize N korejské automobilky Hyundai má konečně naprosto reálně obrysy. První člen této divize, model i30 N, automobilka pilně testuje a vůbec ho u toho nešetří.

Je to už pár dní, kdy Hyundai vyslal svou horkou novinku do jednoho z vytrvalostních čtyřhodinových závodů série VLN. Aniž by šlo o nějaký super odladěný závodní speciál, vždyť jde spíše o sériovou verzi, skončilo nakonec v rámci své třídy na třetím místě. Další závod už ale čeká a tak Hyundai ladí, jak jen může. Už na konci května se totiž představí na čtyřiadvacetihodinovém závodě ADAC Zurich Nürburgring.

Automobilka data ze všech závodů použije k tomu, aby finální verzi sériového auta vyladila k dokonalosti. Produkční verze by tak měla být připravená jak na klikaté okresky, tak třeba na závodní trať. Kdy automobilka finální verzi i30 N představí, ale nevíme. Víme jen, že to bude během letošního roku. Víme ovšem také, že pod kapotou bude přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec a počítat můžeme i se šestistupňovou manuální převodovkou.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný