13. června 2016 12:31
redakce Prima Cool

Honbu za vítězstvím Ferrari v Kanadě zhatili dva rackové

Kdepak defekt nebo jiný závodní incident, o první místo připravili Sebastiana Vettela v Kanadě dva opeřenci. Stáli v první zatáčce jak přikovaní a sledovali blížící se Ferrari.

Ferrari si pokazilo závod špatně zvolenou strategií na dvě zastávky v boxech. Vettelovi se sice podařilo Lewise Hamiltona předjet na startu, ale ten mu to díky pouze jednomu zastavení v boxech během závodu vrátil. V poslední části Velké ceny však začal Vettel Hamiltona stahovat. Dostal se až na rozdíl necelých tří vteřin a byl pořád rychlejší než Hamilton. Pár kol před cílem probrzdil v první zatáčce a náskok Mercedesu se opět zvětšil na necelých 5 vteřin. Po tomto incidentu boj o první místo vzdal a v klidu si dojel pro stříbrný pohár.

Vettel po závodě celou situaci vysvětlil. Prý se nedalo nic dělat, protože přímo v závodní stopě seděli dva rackové a neměli se k odletu. Vettel nechtěl riskovat střet a raději vyjel mimo stopu a následně probrzdil. Celou situaci ale hodnotil z nadhledem: „Jsem závodní jezdec, takže hledám jakoukoliv výmluvu“. Na tiskové konferenci si z jezdce Ferrari vystřelil i Hamilton: „Víš, jak jsem zadobře se zvířaty, ne? Jsem jako Dr. Dolittle. Řekl jsem jim, aby tam byli. Myslím, že ti budu muset koupit pár racků.“

A pak že jsou závody formule 1 nuda.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný