12. dubna 2016 08:20
redakce Prima Cool

Herec zemřel v troskách Porsche, dcera vysoudila miliony na rodině řidiče

Jsou to takřka tři roky, kdy při dopravní nehodě tragicky zemřeli Paul Walker a Roger Rodas. Asi neexistuje jediný automobilový fanoušek, který by o téhle nešťastné události nevěděl. Smutnou událost bohužel uzavírá několik hloupých žalob.

Vyšetřování celé nehody se táhlo dlouhé měsíce a stejně tak dlouho se táhne několik soudních sporů. Na mladičkou Meadow, tedy dceru Paula Walkera, se totiž rychle nalepil aktivní právník Jeff Milam, který přišel s tím dnes již známým nápadem, žalovat automobilku Porsche. Oba totiž havarovali v Porsche Carrera GT a právník tvrdí, že vůz nebyl vybaven dostatečným množstvím bezpečnostních prvků. Po automobilce chce několik milionů, které ale s největší pravděpodobností nedostane. Uchýlili se proto společně se svou mandantkou k druhé variantě, a to žalobě na pozůstalé právě po Rogeru Rodasovi.

Tady byl soud ale mnohem vstřícnější, protože Meadow přiklepl odškodné ve výši 10,1 milionu dolarů, tedy asi 240 milionů korun. Tato částka bude zaplacena z pozůstalosti po Rogeru Rodasovi a minimálně její čtvrtina padne na soudní výlohy a odměny pro advokáta. A právě ten právník je jediný, kdo z celé této nesmyslné kauzy může mít dobrý pocit. Jinak jsou tu dvě rodiny, které obě přišly o tátu a blízkého člena, které ani nemají pro samé soudy a placení odškodnění čas truchlit. Smutná doba.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný