14. března 2017 11:30
redakce Prima Cool

Golf za cenu Porsche. Nejdražší GTI v nabídce stojí 3 miliony

I ty nejrychlejší Golfy jako třísetkoňové R nebo rychlostní rekordman GTI Clubsport S vedle něj vypadají strašně obyčejně. A není divu. Golf GTI TCR je snadno nechá daleko za sebou.

Volkswagen si pro sezónu 2017 nachystal novou verzi svého okruhového Golfu, který nese označení GTI TCR. Jeho cílem je zpřístupnit automobilové závody širšímu okruhu zájemců po celém světě, podobně jako to zkouší okruhový Leon nebo Astra. V minulém roce tento vůz zvítězil v celkem 17 různých závodech a vyhrál dvě mistrovství. A když se na něj díváme, Volkswagen má rozhodně prostor ještě o něco přitvrdit i v designu svých civilních ostrých modelů.

Dvoulitrový turbomotor se proti předchozímu roku dočkal posílení a jeho výkon vyrostl ze 325 na 350 koní. Aerodynamiku zase vylepšují nové přední spoilery, výrazně agresivnější jsou nyní také blatníky a auto má celkově větší přítlak. Přepracovaná je i sekvenční převodovka a nový systém řízení má ostřejší charakter.

Za své peníze tak nyní dostanete rychlejší, ovladatelnější a údajně také mechanicky odolnější závoďák. Kolik peněz to přesně je? Volkswagen vám GTI TCR prodá za přibližně 90 tisíc eur bez daně, což je asi 2,5 milionu korun. Připočtěte si daň a rázem se dostáváte na peníze, za které už pořídíte třeba Porsche 911, pokud se moc nerozdovádíte v příplatcích. To však na okruhu bude nejen pomalejší, ale hlavně zdaleka nevydrží tolik kol.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný