9. června 2016 14:20
redakce Prima Cool

GALERIE: Nový Ford Ka vypadá jako nejnudnější auto světa

Ford Ka býval šmrncovní auto do města s hravým podvozkem. Postupně sice dospíval a ztrácel hravost, ale pořád byl poměrně zajímavý. Nová generace ale vypadá vysloveně bezpohlavně.

Je to celé převrácené úplně naopak. Zatímco staré Ka z 90. let vypadá mladě a hravě, to nové a mladé vypadá jako důchodce. Místo současného modelu přichází o něco větší auto a tomu odpovídá i název Ka+. Jeho přímým konkurentem už tak nebudou auta typu Fiat 500, ale spíš Hyundai i10. Těm se ostatně mnohem více blíží také svým usedlým designem. Vůz je o něco málo kratší a o něco málo vyšší než populární Fiesta.

První rozkročenou generaci káčka by asi málokdo označil za vysloveně hezkou, její motokárové proporce a zajímavé tvary však ve výsledku dávaly auto, které bylo přinejmenším nepřehlédnutelné. Nástupce vypadá spíš jako malá dodávka, i když bude bezpochyby nesrovnatelně praktičtější.

Do začátku dostane vůz pod kapotu benzínový čtyřválec 1.2 litru s výkonem 69 nebo 84 koní v kombinaci s pětistupňovým manuálem. Dynamické hodnoty neznáme, ty ale popravdě stejně nejsou nijak podstatné. Řidiči za volantem tohohle auta budou totiž skoro určitě jezdit všude pomalu. Následující galerii doporučujeme hlavně těm z vás, kdo míváte problémy usnout.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný