8. prosince 2015 00:08
redakce Prima Cool

Elektrické Porsche za miliardu eur. Přichází nadauto!

Stvoření nadčlověka Němcům moc nevyšlo, tak se rozhodli budoucnost lidstva změnit alespoň nadautem. Šílení vědci z Porsche vyvíjí elektrický sporťák, jaký tu ještě nebyl.

Svět závodů a sportovních aut byl vždy cítit po testosteronu a benzínu. Teď už nejspíš zůstane jen ten testosteron, protože po hybridech se v brzké době na startovní čáry postaví čistá elektroautra. A Porsche hodlá jít v čele. Mateřský Volkswagen sice kvůli dieselgate drasticky šetří, jeho jako Bugati nebo Porsche se to ale zjevně netýká.

Do nového projektu investuje Porsche přinejmenším miliardu eur. Aby Němci svůj vysněný speciál mohli co nejdříve představit, postaví úplně novou montážní linku, novou lakovnu, zaměstnají tisíc lidí, rozšíří a předělají stávající výrobnu pohonných jednotek, aby zde mohly vznikat i elektromotory, a překopat budou muset i svou karosárnu. Tomu říkáme odhodlání!

První elektrickou vlaštovkou bude projekt založený na konceptu Mission E, který si svou premiéru odbyl na zářijovém autosalonu IAA ve Frankfurtu. Aby tento technologický průkopník mohl být spojován s výrazem „E-Performance“, kombinuje mimořádné jízdní výkony s každodenní použitelností. Pohonná soustava čtyřdvéřového automobilu se čtyřmi plnohodnotnými sedadly disponuje výkonem 600 koní.

Vůz tak zrychlí z 0 na 100 km/h za méně než 3,5 sekuny a dojezd činí více než 500 kilometrů. Vůz se nabíjí prostřednictvím speciálně vyvinuté 800voltové nabíječky, která je dvakrát výkonnější než dnešní rychlonabíječky, a v podlaze uložené lithium-iontové akumulátory dokáže nabít na 80 % kapacity za pouhých 15 minut. Volitelně lze vozidlo „natankovat“ bezdrátově pomocí indukční cívky instalované do podlahy garáže.

A tohle prý bude jen první krok. První krok na cestě k Nadautu.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný