28. února 2016 14:45
redakce Prima Cool

Ekoteror! Hybridní dodávka s neskutečným krouťákem

Původně měly hybridy zachránit planetu. Nakonec se z nich stal způsob, jak udělat rychlá auta ještě rychlejší. Po bok hybridních supersportů jako jsou LaFerrari nebo McLaren P1 se teď zařadil i… Volkswagen Transporter.

Autosalon v Ženevě není jen o novinkách sériové výroby. O své místo na slunci se tu perou i profesionální úpravci.A obzvlášť velká válka bude tradičně zuřit mezi německými MTM a ABT. Obě firmy jsou více než zavedené a jejich práce je natolik ceněná, že se k nim hlásí právě i samotné automobilky. My dnes budeme mluvit o společnosti MTM, která se rozhodla, že bude šokovat za každou cenu. Připravili si velice speciální Volkswagen T6, který nese označení hybrid a jméno T6 E-Motion.

Pod kapotou téhle zelené dodávky je dvoulitrové BiTDI, které pánové nechali naladit na 240 koní. Nárůst výkonu o 34 koní by možná někomu stačil, ale ne pánům od MTM. Ti totiž vymysleli speciální elektromotor, který každý produkuje 15 kW a prakticky pohání zadní kola. Každé kolo má jeden a jejich souhrnný výkon je 282 koní. Vzhledem k tomu, že celkem se tahle dodávka chlubí točivým momentem 1100 Nm, bylo potřeba také vymyslet nový a pevnější rám karoserie, ale to už musela být hračka. A aby bylo jasno, 1100 Nm je opravdu hodně! Je to totiž stejně, jako má Pagani Huayra s šestilitrovým dvojitě přeplňovaným dvanáctiválcem od AMG, ale přitom se tady teď bavíme o dodávce.

Ke zrychlení z 0 na 100 km/h tak této T6 stačí 8,2 sekundy a nejvyšší rychlost přesahuje 200 km/h. Vzhledem k tomu, že přenést na silnici takový točivý moment není legrace, v MTM vsadili na kombinaci širokých kol Bimoto v rozměru 9 x 20 palců, které jsou obuté do pneumatik Michelin Pilot Super Sport v rozměru 275/35 R20.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný