10. května 2017 02:10
redakce Prima Cool

Dubajská policie dává slušným řidičům peníze a zlatá auta

Zatímco u nás policie funguje na principu trestů a pokut, v Dubaji na to jdou úplně opačně. Rozdávají kladné body a nakonec i věcné dárky těm nejslušnějším řidičům.

Náš bodový systém je celkem tvrdý a během několika měsíců by to mělo být ještě horší. Navíc je policie u nás spíš postrachem, před kterým řidiči často nepochopitelně brzdí a s očima na upřenýma na tachometr doufají, že nepřekročili rychlost. Jenomže se ukazuje, že to jde i jinak.

Dokazují to dubajští policisté, které dobře známe díky jejich vytříbenému vkusu pro policejní vozový park. Nejsou ale jediní, kdo se třeba právě v Dubaji prohání po ulicích v super drahých a rychlých autech. Aby policisté nějak motivovali všechny ty boháče ke slušné jízdě, zavedli takzvaný systém bílých bodů. Tyto body sbírají řidiči za slušné chování a ti nejlepší pak dostanou na galavečeru věcné ceny.

Zlato a finanční odměny jako poděkování za slušnost

Poslední vyhlášení slušných řidičů se konalo v luxusním hotelu Habtoor Grand Resort. Zde byly předány věcné ceny celkem dvěma tisícům nejslušnějších řidičů, kteří byli vylosování v loterii. Těmi úplně nejlepšími se ale stali Bilal Atiq Bilal a Sara Juma Rabee Khwaidem. Ti dostali finanční odměnu, ale hlavně automobilový model vyrobený z ryzího zlata. Video z celé velmi slavnostní události si můžete prohlédnout zde.

Rádi bychom touto cestou vzkázali na ministerstvo dopravy, že podobný přístup by mohl fungovat i u nás. Alespoň zkouška by stála za to! :)

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný