28. prosince 2015 00:06
redakce Prima Cool

Divoké sny šílených dodávkářů. Chcete Tranzit s motorem z formule 1?

Populární virtuální designér X-Tomi nám prezentuje svou nejaktuálnější úpravu modelu Traveller od Peugeotu. Podle jeho představ by verze GTi vypadala jako trochu přifouknutý model 308 GTi. Jen si to představte, dodávka s 270 koňmi! To ale není všechno.

Přijde vám tato představa zábavná? Nám rozhodně ano. Byl by konec všem těm obavám z táhlých stoupání a nervů z předjíždění naložených dodávek, které se táhnou šnečím tempem. X-Tomi už nám před časem naservíroval aktuální Volkswagen Transporter ve verzi GTI a také vypadal velmi dobře.

Už to ale není co to bývalo. Dříve používali Ford i Renault extrémně upravené verze svých dodávek či MPV jako demo auta své účasti ve formuli 1. Ano, hádáte správně, byly osazeny jejich formulovými motory. Ford vytvořil svou formulovou dodávku hned třikrát. Poslední Ford Supervan je z roku 1995. Poháněl ji motor 3,5 l V8 se kterým vyhrál Michael Schumacher mistrovství světa v roce 1994. Výkon měla 730 koní a točila skoro 14 tisíc otáček.

Renault v roce 1994 pravil svůj Espace. Technika s 800 koňovým desetiválcem, pozvozkem a brzdami byla v podstatě stejná jako v F1. Uvnitř byly 4 skořepinové sedačky, takže pilot mohl naložit 3 cestující. Zážitek jistě k nezaplacení.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný