9. listopadu 2015 07:00
redakce Prima Cool

Digitální potahy konceptu Nissan Tearto for Dayz

Malá auta mají v Japonsku tradici. Nissan se jim snažil vtisknout moderní podobu pomocí displejů, na kterých se dokonce i sedí.

+Miniauto v klasickém japonském stylu Nissan Teatro for Dayz je senzačním konceptem z tokijského autosalonu, který ukazuje, jak čistě účelovému stroji dodat poněkud lidštější rozměr. Nissan na to šel pomocí displejů. Ty tvoří prakticky celou přístrojovou desku včetně volantu, který vypadá jak z dětského komiksu Hello Kitty. Displeje jsou ale také umístěné na sedadlech a hlavových opěrkách.

Auto má připojení k internetu, a tak lze podle libosti stahovat nejrůznější motivy na sedadla i přístrojovou desku. Lze na nich zobrazovat třeba fotografie a videa. Tisková zpráva ale nepíše, jak se dívat na sedadla, na nichž se sedí, nebo jestli má studeně lesklý povrch sedadel vyhřívání pro zimní měsíce. Displejové show pokračuje také zvenku, i když zde není tak plošné, jako uvnitř.

Tento koncept Nissanu je namířen na moderní internetovou generaci. Umí proto komunikovat s okolním světem a přináší svět chytrých mobilních telefonů přímo do auta a na jeho palubku. Postování fotek na Facebook je v tomhle Nissanu snazší, než samotné řízení.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný