24. dubna 2017 07:00
redakce Prima Cool

Britská policie bez milosti zabavuje auta. I supersporty z půjčovny

Tohle odpoledne přijde partu mladíků z Velké Británie hodně draho. Půjčené supersporty jim totiž policie zabavila. Důvodem prý byla nebezpečná jízda, jenže v Británii se za tím může skrývat prakticky cokoliv.

Tamní zákony jsou hodně nekompromisní. Podle nich vám totiž policie může zabavit auto, kdykoliv dojde k závěru, že provozujete takzvanou nebezpečnou jízdu. A to i v případě, že auto není vaše a nemá nějaké konkrétní důkazy. Stačí jen domněnka policistů. Na vlastní kůži tento zákon okusila parta mladíků, která si na odpoledne půjčila u jedné ze zážitkových agentur trojici supersportů. Šlo o McLaren 570S, Lamborghini Aventador a Ferrari. Jen z fotek není jasné, které. Nejspíše však jde o 488 GTB.

Nevíme, jestli jezdili nějak extrémně rychle, dělali hlouposti nebo provokovali. Ať už to ale bylo cokoliv, policejním příslušníkům se to zjevně nelíbilo. Mladíky zastavili, prý dlouho lustrovali a pak už jen vynesli nekompromisní verdikt, tedy zabavení aut. O všem se moderní policejní sbor nezapomněl vyjádřit i na svém facebookovém profilu, kde je napsáno, že takzvanou společensky nepřípustnou jízdu nebudou v žádném případě tolerovat. Navíc se vyjádřili ve smyslu, že zatím auta nenechají sešrotovat, ale prý kdo ví. Tím na sebe strhli lavinu velké kritiky, které se vůbec nedivíme. Jen je nám líto majitele těch tří aut. Je v tom nevinně a svá auta nějakou chvíli asi neuvidí.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný