24. června 2016 01:02
redakce Prima Cool

Bliží se konec tédéíček, Volkswagen je brzo zařízne

Matthias Müller, nový šéf koncernu Volkswagen, je ranař, kterému není nic svaté. Pro očistění jména automobilky po aféře Dieselgate chystá prý razantní kroky - jedním z nich bude konec populérních motorů TDI.

Müller směřuje koncert VW od nafty k elektromobilitě. V jednom rozhovoru nedávno prohlásil, že německý koncern může v budoucnu omezit investice do dieselů, hlavně na severoamerickém trhu. „Přísné emisní regulace od roku 2020 v USA pravděpodobně způsobí, že tato technologie bude enormně drahá, zatímco elektrický pohon zlevní.“

Pak je samozřejmě otázkou, zda se vůbec vypatí do této technologie dále investovat. Nová strategie rozvoje koncernu Volkswagen do roku 2025 jednožnačně preferuje elektromobilitu. Podle ní má ročně koncern prodávat dva až tři miliony aut s elektrickým nebo hybridním pohonem.

Stále přísnější emisní normy nutí výrobce osazovat nafťáky stále komplikovanějšími technologiemi, které se přestávají vyplácet. Odklon od naftových motorů ohlásilo dříve také Volvo, které své turbodiesely hodlá zcela nahradit hybridními pohony. Benzínové motory jsou dnes již natolik vyspělé, že se stávají pro zákazníky stále lákavější volbou. Uvidíme, jak budou reagovat zákazníci na našem trhu, kde mají motory TDI renomé zázraku pod kapotou.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný