6. ledna 2016 00:20
redakce Prima Cool

Bentley dostane kamenný interiér. Je starý 200 milionů let

Ne, tohle nejsou Flinstoneovi. Kůže, dřevo, drahé kovy, karbon, křišťál, plasty všeho druhu, to všechno už v autech dobře známe. Kámen je ale něco nového neokoukaného a Bentley se to rozhodl zkusit ve velkém stylu.

Kamenný dekor interiéru se bude týkat modelů Flying Spur a Continental. Břidlice a křemeny jsou dostupné ve čtyřech různých barvách a jejich výběr probíhá ručně v indických dolech Rajsthan a Andhra Pradesh. Tamní kamenné bloky se formovaly dlouhých 200 milionů let. Kameny následně Bentley pečlivě opracuje ve specializované britské divizi Mulliner a ke konečnému opracování mu poslouží pryskyřice a skelná vlákna.

Když se řekne kámen, většina lidí si představí „velký těžký šutr“, v tomto případě jsou však výsledné pláty tenké pouze 0,1 milimetru. Kámen je tak částečně průsvitný a je možné sledovat jeho strukturu. Jednotlivé barevné varianty nesou vznešené názvy Galaxy, Autumn White, Terra Red a Copper. Automobilka tím ale údajně nekončí a do budoucna má v plánu nabídnout i další druhy kamene.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný