5. listopadu 2015 09:15
redakce Prima Cool

Avantgarda Francouzů i pro Čechy. Nové modely DS 4 jsou tu.

Značka DS je luxusní divizí Citroënu. Na český trh právě přinesla modely DS 4 a „dobrodružnější“ DS 4 Crossback.

Prémiové značky, a obzvlášť ty, které svoji nabídku rozšiřují do nižších segmentů, zažívají neobyčejně dobré časy. Francouzský koncern PSA sdružující značky Peugeot a Citroën si toho je dobře vědom, a tak vymyslel vlastní značku: DS, jejíž pojmenování se odkazuje na slavný Citroën DS z roku 1955.

Dnešní značka DS sází hlavně na design a použité materiály. Po technické stránce tahle auta vycházejí z jiných modelů Citroën. Středem nabídky značky DS jsou modely DS 4. Tyto hatchbacky prošly celkovou modernizací, která je vidět hlavně na přední části, kde je nová maska chladiče a světlomety. Ty mohou být provedené kompletně z LED diod. Vylepšené byly také multimediální a navigační systémy, které jsou vybavené protokolem Apple CarPlay.

Kromě běžného DS 4 je k dispozici i nová zvýšená verze DS 4 Crossback. V tiskové zprávě se o něm hovoří jako o „elegantním rváči“, ale hodnocení necháme spíše na vás. V každém případě dodáváme, že kromě oplastování spodní části má o 30 mm větší světlou výšku. K dispozici je pouze s předním pohonem.

Venku jsou také ceny. Základní DS 4 s přeplňovaným motorem 1,2 l (130 k) stojí 576 900 korun, verze Crossback je o 90 tisíc korun dražší.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný