21. prosince 2016 00:05
redakce Prima Cool

Aston na druhou. Unikátní kříženec Lagondy a V8 Vantage

Díváte se na supersedan, kterých vzniklo pouze 7 kusů na celém světě. Je to jednorožec mezi už tak vzácnými auty, a přestože je starý přes 40 let, pořád je to dravec.

Aston Martin Lagonda byl, diplomaticky řečeno, hodně neobvyklé a odvážné auto. Pro někoho bezpochyby vysloveně ošklivé, navíc ne moc spolehlivé a v některých ohledech až příliš futuristické. Čtyřdveřový sedan se vyráběl mezi lety 1976 až 1989, a i když se hlavní nedostatky postupně ostraňovaly, i za tuto velice dlouhou dobu prodala britská automobilka pouze 645 kusů. Jeho tvary si můžete připomenout na obrázku níže.

Existuje ale 7 vzácných aut, která taktéž nesou znak Aston Martinu a název Lagonda, na první pohled je ale jasné, že to je úplně jiná písnička.

Na fotkách v galerii se totiž nachází Aston Martin Motorshow V8 Lagonda z roku 1974, dílo speciální divize Aston Martin Works. Jde vlastně o prodlouženou verzi dvoudvéřového modelu V8 Vantage, která je postavena na podvozku Lagondy a navíc dostala upgrade motoru tehdy označovaný jako X-Pack. Původní cena těchto vozů je dodnes neznámá, jen v letech 2002 až 2004 nicméně tento konkrétní vůz prošel renovací za 175 tisíc liber (5,6 milionu korun).

Vůz s číslem 12003 je ve skvělém stavu a uvnitř najdete čalounění od Rolls-Royce, ořechové dřevo nebo vyhřívané přední sedačky. A přesně jak byste od takového supersedanu čekali, rozhodně není pomalý. Osmiválec 5,3 litru je sice spojen pouze s třístupňovým automatem, díky výkonu kolem 500 koní však údajně zvládne rychlost 257 km/h. A pokud jde o nás, vypadá prostě skvěle.

redakce Prima Cool

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný