26. srpna 2020 06:00

Zářijová Pevnost září!

Přísně tajná a tajemná jako hrad v Karpatech je Pevnost pro měsíc září, kterou vás provedou fešáci z agentury Kingsman a další hrdinové ze všech koutů fantastické galaxie.

Taky bychom si přáli, aby nám slušely obleky jako KINGSMANŮM, ale protože se tak nikdy nestane, raději o nich budeme psát. Stejně tak nám bylo ctí věnovat se projektu KRÁLOVÉ VIDEA, který v našich stařeckých dušičkách rozžehnul uhlíky nostalgie. A kdo se radši bojí, ten by určitě neměl vynechat LOVECRAFTOVU ZEMI v seriálové sekci.

To už ale na temporální brány klepou ČASOVLÁDCI, skvělá novinka od Martina Sládka, se kterým jsme si střihli i velký rozhovor. Mimochodem, když už zazněl ten strach, znáte IMAGINÁRNÍHO PŘÍTELE od Stephena Chboskyho? Z průměrné fantasy se v tomto románu vyklube vysoce nadprůměrný horor.

PŘED BOUŘÍ od Zuzany Hartmanové zase přináší svět Krys apokalypsy, v němž se snoubí magie s technologiemi a kde se bohové proměnili na démony. Povídkami pak do nového čísla přispěli Jan Hlávka, Martin Paytok a Václav Vágenknecht.

A jedeme dál: u příležitosti vydání TARANITOVÉHO TRIPTYCHU s námi pohovořil mistr retro steampunku Leonard Medek. Představíme si podzimní novinky ČESKÉ YOUNG ADULT FANTASTIKY. Zároveň vás seznámíme s pragokalyptickým Janem Urbanem, s Danielem Tučkem, který zná vůni Pelyňku, a s Janem-Markem Šikem, jemuž není cizí žádný Rituál.

Zavzpomínáme na SIN CITY a nesmíme opomenout ani METABARONY od Alejandra Jodorowského. Asijská animovaná sekce se hrdě hlásí k SATOŠIMU KONOVI. V historii zabrousíme k tajemnem opředeným počátkům americké maríny a poznáme nebeského krále Chunga Chuo-sioua.

V Hlasu fandomu si povíme víc o nadcházejícím ŽIŽCONU, KNIHEXU, opláčeme spolu letošní POTTERFEST, dáme slovo našemu milovanému VĚDÁTOROVI a navíc vás upozorníme na důležité novinky v XB-1.

A ani tohle není vše. Jak vidíte, ani před PevnostCon jsme se neflákali, a proto vám můžeme nabídnout zcela plnotučné vydání vašeho oblíbeného průvodce fantastickými světy. Stejně jako tím nejlepším ze světa Prima COOL! Ať se vám nová Pevnost líbí.

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora
Sdílejte článek
Štítky pevnost Prima Cool Jan Urban Pevnost Martin Sládek Lovecraftova země Jan Hlávka Leonard Medek

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný