10. dubna 2017 12:38
Adam Vala

YouTube spouští vlastní televizi! Kolik za ni musíte zaplatit a je lepší než ostatní služby?

YouTube spouští vlastní televizi! Kolik za ni musíte zaplatit a je lepší než ostatní služby?

Kde kdo by chtěl žít ve Spojených státech. Někdo proto, aby měl nekonečný přístup levných hamburgerů, někdo proto, aby si mohl v obchodě kupovat mega obří balení věcí, které se tu prodávají po 100 gramech a někdo proto, aby mohl sledovat televizi. Nabídka multimediální zábavy je totiž v USA nepředstavitelně obrovská a do zástupu služeb jako jsou HULU, SlingTV nebo Direct TV se nově přidává i YouTube TV.

Služba logicky cílí na ty, kdo milují YouTube a tráví sledováním videí hodiny volného času. Nejedná se však o nabídku složenou z videí slavných youtuberů, ale vcelku standardní nabídku zpravodajských, sportovních i seriálových stanic, které doplňuje placená sekce YouTube RED s originálními pořady.

Výhodou YouTube TV v porovnání s výše uvedenými službami je přehlednost – v nabídce je jen jeden ultimátní balíček 50 stanic, které mohou mít obyvatelé New Yorku, Los Angeles, San Francisca, Chicaga a Philadelphie za 35 dolarů měsíčně. Mimo vyjmenovaná města a jejich příměstské části však YouTube TV není dostupná a oficiálně se o datu rozšíření ještě nemluví.

Faktem ale zůstává, že i po celostátním rozšíření se YouTube TV jen nepravděpodobně podívá i do Evropy. V tomto ohledu zatím z populárních služeb prorazilo pouze HBO GO a Netflix s tím, že ani YouTube RED v tuto chvíli není dostupný celosvětově. Další nevýhodou YouTube TV je pak zaměření na mobilní telefony a absence YTTV v nabídce multimediálních možností Android televizí. Google nicméně slibuje zařazení služby mezi podporované, ačkoliv ani tady není k dispozici přesné datum.

Adam Vala

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný