26. ledna 2022 06:00

Únorová Pevnost je plná dobrodružství, katastrof a magie

Jste připraveni na Uncharted?

Nathan Drake rovná se UNCHARTED a my máme tu čest rozhlásit do světa, že dlouho očekávanou filmovou adaptaci herního kultu už nic nemůže zastavit v její cestě na stříbrné plátno. Takže vzhůru za poklady, a to doslova.

V nové Pevnosti si totiž posvítíme nejen na TOP TEN nejlepších knih a filmů uplynulého roku, ale zároveň přihodíme nejočekávanější seriály roku letošního. A k tomu si vzpomeneme i na MATRIX RESURRECTIONS a na supertrhák SPIDER-MAN: BEZ DOMOVA.

A co na to ROLAND EMMERICH? Jeho apokalyptická vizuální hostina MOONFALL již padá na česká kina a rozhodně si ji nenechte ujít – nikdo neumí vyhlazovat planetu s takovou grácií.

Ačkoli pozor, i polský spisovatel Jacek Dukaj, autor podmanivého románu LED, má v sobě destruktivního a mrazivého talentu na rozdávání. A jistě k tomu budou mít co říct také věčně populární GOTREK A FELIX.

Do povídkové sekce pak tentokrát přispěli Marie Domská, jejíž NOC DÍKUVZDÁNÍ okouzlila porotce loňského ročníku LITERÁRNÍ SOUTĚŽE VIDOUCÍ, a Tomáš Bandžuch a jeho TMA DÁVNÝCH NOCÍ. Těšit se ale můžete i na TŘETÍ UCHO, další pokračování fantasy Ptačí ságy od Jana Hamouze.

Stejně tak jsme se podívali na zoubek ENCYKLOPEDII FANTASY FILMU a návratu do Bradavic, během nějž HARRY POTTER oslavil svoje dvacáté filmové narozeniny. A zatímco komiksu dominují CHLAD, VRÁNA a velesympatický MLSOUN alias Chlapec s parožím, nemůžeme vám zatajit, že hosty blížícího se dubnového COMIC-CONU budou také Brian Cox z fenomenálního seriálu Boj o moc a Hattie Heyridgeová alias Holly, královna Červeného trpaslíka. A pozor, novým radícím profíkem je LUKÁŠ VAVREČKA.

Anebo vás zajímá, jaký byl osud tygřice Kateřiny Sforzy či pirátského prezidenta Williama Walkera? Případně se chcete seznámit se sympatickým průvodcem herními světy, který připravuje YT pořad KUBRT VS DESKOVKY? Vše možno. A v nové Pevnosti je toho daleko víc. Stačí se jen začíst! A ještě se dozvíte, co je nového ve světě Prima COOL. Dobře se bavte!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný