19. září 2018 06:00

Říjnová Pevnost má dvojí tvář symbionta

Jste připraveni na Venoma?

Zdálo se vám, že tu dlouho nebyl komiksový superbiják (ha ha, he he, ho ho)? Prosím, po odbočce k vikingům tu máme Venoma, ultimátního antihrdinu koketujícího s padoušstvím. Ono když se k vám přisaje mimozemský symbiont a dá vám superschopnost urvat hlavu každému, kdo vás se… štve, tak je jasné, že si karmu pak čistíte v dnešním světě dlouho. Každopádně my víme o Venomovi všechno a díky nám i vy. Krom toho se ale podíváme na Čarodějovy hodiny, zrecenzujeme nového Predátora a zaujaly nás – a to jako fakt hodně – hned dva nové seriály. Jeden je encyklopedií motivů Stephena Kinga a druhý novým počinem duchovního otce Simpsonů a Futuramy… Jupí!

V knihách vás čeká celá řada moderních sci-fi thrillerů, pozvánka na Humbook (i s novým českým young adult hitem Dračí město)… ale taky klasická fantasy – například Kroniky železného druida, které se po nezaviněné odmlce vracejí k českým čtenářům (nakopávat keltské a severské bohy do zadku nebylo nikdy zábavnější), a pak temný elf Drizzt, jehož společníci dostávají v nové knize druhou šanci a fanoušci u toho nesmí chybět. Co je ale zdaleka největší pecka, to je Páté roční období. První díl ságy, kterou si autorka udělala z ceny Hugo na tři roky své soukromé těžítko. Fakt událost roku, fantasy fanoušci!

Co vás čeká v komiksu… hele, máme tu nový příběh ze Západozemí – skvěle (krvavě) nakreslený a se skvělým příběhem! Tajemný rytíř se to jmenuje. A hned vedle je Lara Croft, nejsuprovější archeoložka vůkol. No a na Magion nám nasedla jedna… hm… hostující hvězda, kterou musíte mít!

A pak už můžete pařit – hned jak si přečtete nové zprávy ze světa vývojářů, co stáli za Zaklínačem… Pak už na vás čeká Battle for Azeroth nebo třeba Yakuza. A v deskovkách teraformace Marsu, protože co taky s Marsem, že jo? Mimochodem, vracíme se k larpům a vybrali jsme jeden fakt epesní, mrkněte na fotky a příště na viděnou v jisté fantasy vesničce… Kde jistě využijete i znalosti načerpané ze skvělého článku Míly Lince o životě vikingů.

A krom toho spousta recenzí, zajímavostí, rozhovorů a lákadel, co nás všechny čeká a nemine. Včetně novinek z Prima COOL. Prostě i v říjnu narvaný číslo od začátku do konce!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný