14. listopadu 2017 10:40

Prosincová Pevnost přináší válku Světla a Stínu

Jste připraveni na finále Kola času?

A titulek si pěkně zopakujeme a zdůrazníme: prosincová Pevnost přináší EPICKOU válku Světla a Stínu! Jestli jste se někdy třebas jen trošku otřeli o epickou fantasy, tak pro vás máme Vánoce ještě trochu před Vánoci. Vychází totiž závěrečný díl Kola času, jedné z nejmonumentálnějších a nejlepších fantasy ság vůbec. Takže téma je jasné. Proč je ta sága tak dobrá a co dobrého s ní provedl Brandon Sanderson, který naskočil po předčasně zesnuvším Robertu Jordanovi, to si ukážeme pěkně na příkladech! Ve vánočním duchu pak budeme pokračovat a doporučíme vám ty nejlepší seriály, kterými zaženete čekání na stromeček (a hlavně to pod ním) – včetně informace o seriálovém Pánovi prstenů! Jo a Tolkiena najdete i ve videohrách, protože Shadow of War je pecka, které jsme se prostě museli podívat na zoubek.

To všechno je samozřejmě jen špička ledovce, kterým aktuální číslo zbourá svoje čtenáře. V literatuře nabízíme rozhovor s autorem skvělé urban fantasy Kaziměsti, podíváme se na zoubek antologii povídek Akt X, navštívíme s agenty Knihovny Maskované město, v napínavé nové akční sci-fi budeme bránit perimetr a podíváme se do Spojených států japonských ve svérázné poctě Dickově klasice Muž z vysokého zámku. A ještě spousta dalšího.

Ve filmech se podělíme o nadšení z třetího Thora (smějeme se ještě teď!) a zjistíme, jak je to s rytíři v Blaníku a jak přežije sedm sester ve světě, kde může být na každou rodinu jen jedno dítě. Do toho novinky, recenze a pozvánky – třeba na Severské podivno, které vás přesvědčí, že i na severu Evropy dělají skvělé žánrovky.

V komiksech nejprve poprosíme o chvilku ticha, neb se rozloučíme s Matracmanem. Mňau a na zdraví. Ale nebojte, hned vám odhalíme, co bude v dalším čísle (zase pecka, tentokrát steampunková a námořnická). No a pak se zhluboka nadechněte a nabruste katany – máme pro vás článek o legendě anime Bojovém andělu Alitě a pak o nepostradatelné knize pro všechny fanoušky všeho japonského – o Planetě Nippon! Jo a taky recenze.

Je toho hodně, což? A to ještě máme videohry a extrémně velkou porci deskovek, dvě špičkové povídky (z Kristýny Sněgoňové bude hvězda – a pro nás už hvězdou je!) a dva velké články o historii (včetně toho o bitvě na Bílé hoře, co tam sedláček teďko smutně neoře), fotoreportáž z For Games a pozvánku na Fénixcon… Povídáme si o tom nejlepším na YouTube, geekovských vychytávkách a taky poodhalíme, co je nového na Prima COOL. Prostě jedeme ve velkým. Protože konec roku má být velkej, no ne?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný