16. listopadu 2022 06:00

Prosincová Pevnost nabízí cestu na Pandoru první třídou!

Jste připraveni na dvojku Avatara?

O zarputilosti Jamese Camerona se už dnes píšou knihy. Třebaže pak není jisté, co bude s AVATAREM dál, Cestu vody nastoupíme již 15. prosince a všichni věříme, že nás čeká podobný úžas jako v roce 2009. Také proto se Neytiri, dnes už maminka, stala tváří nové Pevnosti. Ale dobrot v časopise najdete mnohem víc. Ještě se poohlédneme za BLACK ADAMEM a zveme vás na festival FILMASIA 2022. V seriálové sekci určitě nepřeskočte pozoruhodné MÉDIUM podle Williama Gibsona. V literární sekci halasně vítáme návrat ZEMĚMOŘÍ od Ursuly K. Le Guinové. Zároveň ale budeme bojovat VE JMÉNU CTI a představí se i DCERA KOSTÍ.

Samozřejmě nesmí chybět ani Tomáš Kosek, protože František Kotleta se vycajchnoval se svojí novinkou TEMNÉ BLUES V NEW ORLEANS. A pokud to myslíte vážně se světem WoWka, neměli byste minout průvodce WORLD OF WARCRAFT: PUTOVÁNÍ AZEROTHEM 2 – KALIMDOR. Případně by někoho zajímal ROD ZABIJÁKŮ od lovce monster Larryho Correy? Máme, a k tomu přihazujeme povídky od Petra Klepala a Aleše Jeremiáše Šumpíka.

A zatímco Lucie Lukačovičová srdnatě naostřila svoji ČEPEL AZYLU, Roman Bureš v pevnostních tipech zvolává: VÍTEJTE V PEKLE. Jakub Petr Kos naopak zve na druhou stranu barikády románem ARCHANDĚL: KRVAVÁ KŘÍDLA, ale stejně tak si posvítíme i na letošní HUMBOOK 2022. Z komiksového světa pak halasně krvácí BRZRKR od Keanu Reevese, ale svoje řeknou i PAPER GIRLS 3 a BLACK JACK.

Z řad PROFÍKŮ se nově hlásí LUKÁŠ VAVREČKA. Mezi videohrami vládne A PLAGUE TALE: REQUIEM, zatímco mezi deskovkami to tentokrát vyhrála NEMESIS: LOCKDOWN. Z historie promlouvá JOHN SMITH, láska indiánské Pocahontas, ale víc si povíme také o maďarském „gulášovém“ socialismu a jeho pádu.

Zavzpomínáme na brněnský COMIC-CON JUNIOR, pražský HORRORCON 2022, zveme na FÉNIXCON 2022 a vězte, že dobíhají poslední týdny, kdy můžete přihlásit svoje povídky do LITERÁRNÍ SOUTĚŽE VIDOUCÍ. A to zdaleka není vše. Tak se pojďte bavit fantastikou. I díky všem podstatným novinkám ze světa Prima COOL. Pevnost je tu jen a jen pro vás.

redakce Prima Cool

redakce Prima Cool

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný