18. prosince 2019 06:00

Lednová Pevnost se noří do hlubin!

Jste připraveni na sci-fi Pod vodou?

S novými Charlieho andílky to Kristen Stewartové úplně nevyšlo, ale ledová krasavice neřekla poslední slovo. Na počátku roku nás ve snímku POD VODOU láká na výlet ke dnu, kde se to hemží báječnými sci-fi potvorami. Probrali jsme je zevrubně a přidali navrch to nejlepší z fantastického hlubinného bestiáře. Spousta dalších nepřátelských stvoření nás ale čeká i v JUMANJI: DALŠÍM LEVELU. A trochu jiná monstra zase přijdou v elitní, geniálně absurdní a ultimátně sarkastické komedii KRÁLÍČEK JOJO, v níž se imaginárním přítelem imaginárního hrdiny stal sám Áda Hitlerů.

Stejně tak ale budete moc v novém čísle blíže poznat také DAVIDA NYKLA, dalšího hosta únorového COMIC-NOC PRAGUE 2020. A v seriálech se rozhlédneme po nevidomém SEE a něco si povíme také k THE MANDALORIAN. Z dálky už ale volají H. P. LOVECRAFT a také ALAN MOORE, přilétající na křídlech komiksové superudálosti PROVIDENCE. A jedeme dál. Nesmíme opomenout parádní fantasy LEBKY od Briana Staveleyho a FANTOM Printu, kteří nechávají své hrdiny vraždit v jméně boha smrti. Argo oproti tomu trumfuje s novým vydáním ENDYMIONU, třetí části nezapomenutelného epického sci-fi cyklu Zpěvy Hyperionu. Laser-Books pak staví do boje JIZVU od Chiny Miévilla.

Povídkami tentokrát přispěli Viktor Beznoh a Alexandra Haverská ze soutěže Vidoucí. Znovu se otevřou také BRÁNY ANUBISOVY v legendárním steampunku. Do boje mezi military sci-fi tituly opět vypluje STARÁ FLOTILA od Nicka Webba v románech ROJ, VÁLEČNÍK a VÍTĚZSTVÍ. Máme pro vás i nové knižní STAR TREKY. Mezi nadějemi literární fantastiky se třpytí Petra Stehlíková nebo Zuzana Strachotová a skvělý Pavel Bareš. V komiksové sekcí potkáte ABEA SAPIENA i DRÁKULU, ale především velmistra nechutnosti i nekorektnosti LOBA. V historii a záhadách se budete moci seznámit s válečným fotografem Robertem Capem a s mistrem zločinu Alvesem dos Reisem.

Hlas fandomu přináší STAR TREK: CHYBĚJÍCÍ PŘÍBĚHY, knihovnickou legii ROZSEKA Tomáše Pipoty, srazy otaku v Brně a v Praze a nesmí chybět ani VĚDÁTOR. A to stále není všechno. Proběhly i HORRORCON 2019 a FÉNIXCON 2019. A pochopitelně nabízíme i nejčerstvější novinky ze světa Prima COOL. No prostě se toho ve fantastických světech dějí kvanta a pro Pevnost je čest, že může být vaším průvodcem. Ať se vám hezky čte a všem vinšujeme pěkné svátky! #casopispevnost vládne a je tu jenom pro vás!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný