1. prosince 2017 01:41

6 vražedných domácích mazlíčků, na které byste si rozhodně měli dát pozor!

Hřejete si na prsou hady?

Když se řekne „nebezpečné zvíře“, většinou si lidé rozhodně nevybaví mazlíčka ve svém domově. Celá řada ochočených zvířat, která lidé dnes chovají pro svou potěchu, má však na triku to nejrizikovější chování! Tady je žebříček těch statisticky nejnebezpečnějších:

6) Hroznýš královský

Hadi obecně patří mezi poněkud problematické mazlíčky, u těch jedovatých se však riziku nelze divit. Smrtící ovšem můžou být i škrtiči jako hroznýš – nejenže mohou dorůst takové velikosti, že jim nedělá problém přemoct menšího nebo slabšího člověka, ale ze stejných důvodů jim jde rovněž utíkat, přestože nemají nohy. Ohrozit tak mohou i jiné mazlíčky či sousedy.

5) Kynkažu

Tento „kříženec“ mezi opicí a krysou sice není úplně běžným mazlíčkem, ale pokud žijete v tropech nebo jste Paris Hilton, můžete s ním přesto přijít do přátelského styku. Tedy až do chvíle, než vás maniakálně pokouše a poškrábe – pak totiž, stejně jako Paris, můžete skončit až na ambulanci… Dvakrát za sebou.

4) Želvičky

V tomto případě jsou sice želvičky viníkem nepřímo, to jim však na rizikovosti nic neubírá – až čtvrt milionu lidí se totiž právě jejich dílem nakazilo salmonelou během 70. let. Na počátku epidemie bylo několik nakažených želviček a dobové šílenství v chování těchto krasavců jako mazlíčka.

3) Pštrosi

Zatímco v minulosti byly rizikové kopance vyhrazené hlavně koním, dnes už sudokopytníky pro radost chová absolutní minimum lidí – a ve statistice bolavých kopanců tak výše poskočili pštrosi, kteří umí nadělit pořádné pohmožděniny či zlomeniny.

2) Psi

Není zřejmě překvapivé, že nejvíce úrazů lidem mají v globálu na svědomí psíci – ačkoliv jsou domestikovaní již po tisíce let, hafani přesto umějí čas od času na lidi zaútočit tak prudce, že oběti na životech nejsou ničím výjimečným. Záleží samozřejmě na tom, jak dobře se o ně lidé starají a jak je vychovávají.

1) Kočky

I psi však na hlavu porážejí čičiny, které se dokonce v některých oblastech světa staly již ekologickou pohromou. Pokud zrovna nechováte tygra, kočky sice nejsou rizikové lidem, umějí však decimovat ptactvo či hlodavce v celých oblastech – což má pro biomy nepříznivý vliv a může zpětně vést k rozšíření hmyzu a horší úrodu.

Máte doma některého z vražedných mazlíčků?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný