27. listopadu 2017 16:38

5 nejdrsnějších filmových scén, které vás budou ještě dlouho strašit ve snech

Při následujících scénách si diváci ucpávají uši, zakrývají oči nebo rovnou odcházejí ze sálu.

Každý amatér mezi režiséry dovede natočit příjemný, průměrný anebo špatný film – ale natočit snímek, který své diváky aktivně ale zároveň promyšleně odpuzuje, to už je kumšt! Vzpomněli jsme na pět scén, které korunovaly právě takové bijáky.

5) Jazyková scéna v Oldboy

Pokud si nějaká filmová postava ubližuje, je to vždycky nepříjemné pokoukání - tím spíše, když to celé režisér natočí s mlsností vyhladovělého voajéra. Když si tak v nešťastném konci Oldboy, kde už tak figuruje incest a pradávná pomsta, hlavní postava rozhodne... "přistřihnout křidýlka" své ostromluvy, není se čemu divit, že mnozí z diváků se při tom rozhodli, že hrozně nutně musejí být kdekoliv jinde než v sále.

4) Táta vs. máma v Osvícení

Ačkoliv Osvícení předstírá, že jde o horor plný nadpřirozených dvojčat, magických žen ve vaně a kouzelných nesmrtelných barmanů, ve skutečnosti je především o rozpadu osobnosti... a v důsledku toho i manželství. Návaly hněvu Jacka Nicholsona korunované scénou, v niž se mu definitivně splaší všechna kladina i kolečka v hlavě a on začne pronásledovat zbytek rodiny, patří do zlatého fondu kinematografie. Asi protože tak krásně ilustruje "stabilitu" mnoha rodin, kde napětí přímo visí ve vzduchu.

3) Znásilnění ve Zvráceném

Pokud se nějaký film jmenuje "Zvrácený", je jasné, že v něm nebudou po obrazovce běhat jednorožci básnící o světovém míru. Kontroverzní Zvrácený od Gaspara Noé, režiséra, který se naposledy proslavil v podstatě pornofilmem distribuovaným do kin, však ční i nad průměrnou míru zvrácenosti. Pomyslným vrcholem je scéna brutálního znásilnění Monicy Bellucci, která je příliš dlouhá a příliš detailně špinavá snad i pro ty nejotrlejší diváky filmů pro dospělé.

2) Řezání se o papír

Je sice poněkud paradoxní, že se mezi filmovými klasikami objevuje klasika... poněkud méně honosného charakteru, musíme však Jackass přiznat upřímnou míru povedeného dokumentování hnusu. Jasně, Jackass si na podobně bulvárním přístupu postavil kariéru - nic to však nemění na tom, že minimálně ve scéně řezání se papírem jsme měli aktivně chuť utéct z místnosti a/nebo vyhodit telku či počítač z okna.

1) Finále filmu Rekviem za sen

Nad tímto finále není zřejmě třeba dlouze polemizovat - máte-li na konci příběhu bok po boku sestříhané natáčení nechutného porna, amputaci ruky a lobotomii (alespoň, že pokaždé u jiné postavy!), musíte být bezpochyby adept na nejnepříjemnější vyvrcholení (metaforicky i doslova) v historii filmu. Rekviem za sen je vzácným příkladem filmu, v němž všechny postavy skončí špatně a je jasné, že klimax jejich putování za tragédií bude příjemný asi jako trhání nehtů.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný