6. prosince 2020 06:00
redakce Prima Living

Zorro: Tajemná tvář. Krasavec Banderas se ukázal jako nečekaně talentovaný šermíř

Dobrodružství v klasickém, málem už zapomenutém stylu: jednoduché, zábavné, s kvalitním hereckým obsazením, skvělou hudbou a velkolepě pojaté. Nešetřilo se na ničem a je to znát. Pokud si chcete dopřát potěšení z opravdového filmového klenotu, určitě se dívejte!

V neděli od 20:00 si na Prima MAX dopřejete jedno slavné dobrodružství. Před dvaceti lety bojoval legendární hrdina s černou maskou a přezdívkou Zorro (Anthony Hopkins) proti zkorumpovanému lumpovi, španělskému kolonizátorovi Rafaelovi Monterovi. Montero se neštítil jakýchkoli prostředků, aby svého úhlavního nepřítele vlákal do léčky, ale Zorrovi se vždy podařilo Montera přelstít.

Až těsně předtím, než byli samozvaní španělští samovládci posláni na zaoceánských lodí zpátky do vlasti, podařilo se Monterovi odhalit Zorrovu identitu a zničit všechno, na čem hrdinovi záleželo: jeho rodinu i svobodný život. Dvacet let strávil Diego de la Vega ve vězení, trpělivě čekající na příležitost k pomstě. A ta právě nastala.

Montero se totiž vrací do Mexika, aby tu založil nezávislou republiku a hlavně vydrancoval nově objevené zlaté doly. Bývalý Zorro prchá z vězení a za svého žáka přijímá buranského zlodějíčka Alejandra Murietu (Antonio Banderas). Ten mu kdysi dávno jako malý chlapec zachránil život a nyní utápí v alkoholu svůj žal nad ztrátou bratra, kterého zabili Monterovi hrdlořezové.

Oba muže – minulého i budoucího Zorra – tak spojuje nenávist ke společnému nepříteli a touha se mu pomstít. Ještě dříve, než však okusí sladkou odplatu a zachrání dělníky z dolů, které se Montero chystá zasypat, čeká je nejedna náročná zkouška. Mladý Alejandro se musí zdokonalit v boji s kordem i ve společenském chování a de la Vega se musí vyrovnat s nečekaným setkáním, které opět zjitří dávné rány.

Možná jste o filmu Zorro: Tajemná tvář netušili, že…

  • Snímek byl nominován na dvě zlaté sošky Oscara konkrétně za nejlepší zvuk a nejlepší zvukové efekty. Na Zlaté glóby se nominoval v kategorii nejlepší snímek – komedie či muzikál a nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli komedie či muzikálu. Nominací na cenu za nejlepší kostýmy film ocenili i britští kritikové v rámci udílení cen BAFTA.
  • Film skončil jako jasný kasovní trhák. Při rozpočtu zhruba 65 milionů dolarů dokázal celosvětově utržit téměř 140 milionů dolarů.
  • V Hollywoodu legendární trenér práce s kordem,Bob Anderson se po skončení filmování nechal slyšet, že Antonio Banderas byl tím nejtalentovanějším žákem z řad herců, kterého kdy měl. Banderas rovněž cvičil se španělským šermířským olympijským týmem, a to celé čtyři měsíce!
  • Postavu tajemného mstitele s maskou vytvořil v roce 1919 policejní reportér a spisovatel Johnston McCulley. Pouhý rok trvalo, než se příběh dostal na filmové plátno ve snímku The Mark of Zorro (1920). Od té doby si Zorra zahrála spousta herců, mimo jiné Tyrone Power, Alain Delon či Guy Williams.

Dobrodružný film Zorro: Tajemná tvář uvidíte v neděli od 20:00 na Prima MAX.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný