23. prosince 2019 06:38
redakce Prima Living

Ze řetězu utržený Zohan: Krycí jméno Kadeřník

Skvělá, i když pravda dost ujetá komedie z pera Adama Sandlera – s Adamem Sandlerem v hlavní roli, která si dělá legraci ze všech špionážních klišé a okořeněná je notnou dávkou sexuálních vtípků a gagů. Prima MAX sledujte na Silvestra ve 20.00.

Adam Sandler se utrhl ze řetězu, a pokud po chvíli nabydete dojmu, že můžete očekávat naprosto všechno, budete mít zatraceně velkou pravdu.

Nesmrtelný izraelský špion Zohan vám možná v lecčem připomene Chucka Norrise: co se týče schopností, vyrovná se mu zcela stoprocentně. Navrch je ale ještě obdařen, Chuck promine, notnou dávkou sex-appealu a nezvladatelným libidem, což z něj dělá magnet na dámy všech věkových kategorií.

Unaven izraelsko-palestinskými spory předstírá dokonale vycvičený stroj na zabíjení Zohan vlastní smrt, aby s novou identitou odjel do New Yorku a splnil si celoživotní sen – stal se kadeřníkem. Poté, co je odmítnut všemi velkými salony, najde si práci v malém kadeřnictví, které vede krásná mladá Palestinka Dalie, do které se samozřejmě hned zamiluje. Jeho pravá identita je však odhalena palestinským taxikářem a do hry vstupuje i bezohledný developer Wallbridge, který chce ve čtvrti rozpoutat izraelsko-palestinský konflikt a zlikvidovat všechny malé podniky.

A tak chtě nechtě musí Zohan oprášit staré zbraně a využít všech svých nevídaných schopností, aby zúčastněným zlosynům dal řádně za vyučenou. S kadeřníky holt není radno si zahrávat.

Připravte se na parodii nejhrubšího zrna a ten nejnekorektnější sarkasmus a fórky, které ovšem – i když jsou daleko přes čáru – nesklouzávají na pokleslou úroveň teenagerských komedií.

Budete se bavit neskonale, nebo vůbec – pravděpodobně nic mezi tím.

Za zmínku určitě stojí zákaznická linka Hezbollahu, australský přízvuk a sestřih Sandlera, skvělé gagy z kadeřnictví a naprosto absurdní akční scény. Užijte si to!

Možná jste o filmu Zohan: Krycí jméno Kadeřník netušili, že…

  • Postava Zohana je inspirována skutečnou osobou, vlasovým stylistou Nezim Arbibem, který působil jako izraelský voják v Solaně.
  • Scénář snímku byl hotový už v roce 2000, ale kvůli útokům z 11. září byla realizace filmu odložena.
  • Ve filmu si střihly malé cameo i Sandlerova dcera a žena. Ke konci filmu můžete vidět malou Sadie Sandler jak jede na koze, zatímco Adamova žena Jackie ji přidržuje.

Zohan: Krycí jméno kadeřník uvidíte poslední den v roce ve 20.00 na Prima MAX.

Režie: Dennis Dugan Scénář: Adam Sandler, Robert Smigel, Judd Apatow Kamera: Michael Barrett Hudba: Rupert Gregson-Williams Hrají: Adam Sandler, John Turturro, Emmanuelle Chriqui, Nick Swardson, Lainie Kazan, Ido Mosseri, Rob Schneider, Dave Matthews, Charlotte Rae, Kevin Nealon, Robert Smigel Rok uvedení: 2008

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný